Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 14.05.2024, 22:03

Попівська загальноосівтня школа І-ІІ ступенів

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [9]
Сценарії бібліотечних свят [4]
Письменники [1]
Бібіліотечні уроки [9]
Робота бібліотеки [1]
Новини школи [1]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Відкрита виховна година на тему:"Державні нагороди України"

Відкрита виховна година

 

«Державні нагороди України»

Підготувала класний керівник 9 класу

Демчук Людмила Михайлівна.

 

 

Попівська ЗОШ І-ІІ ступенів

18.03.2016р.

 

 

 

Мета: формувати в учнів громадянську відповідальність за свою державу, поглиблювати знання про Батьківщину, розвивати патріотичні якості школярів, розширювати знання учнів про державу.

Обладнання: мультимедійна дошка.

Вчитель:  На уроках математики ви ознайомились з Державними нагородами України. Але це не всі нагороди. На виховній годині ми ознайомимось з усіма нагородами.

Державні нагороди України — вища форма відзначення громадян України за видатні заслуги у розвитку економіки, науки, культури, соціальної сфери, захисті Вітчизни, охороні конституційних прав і свобод людини, державному будівництві та громадській діяльності, за інші заслуги перед Україною (згідно із Законом України № 1549-III від 16 березня 2000 року «Про державні нагороди України»).

Згідно зі статтею 106 Конституції України, Президент України нагороджує державними нагородами, встановлює президентські відзнаки та нагороджує ними (але цих повноважень не має в.о. Президента).

Державну нагороду України може отримати будь-який громадянин України, а також громадяни іноземних держав за особисті заслуги перед Україною.

Нагородження державними нагородами України здійснюється указами глави держави. Нагородженому вручається державна нагорода та документ, що посвідчує нагородження нею.

 

Відзнака Президента України хрест «За мужність» (1995–1996)

Відзнака Президента України зірка «За мужність» (1995–1996)

Почесна відзнака Президента України (1992–1996)

Докладніше: Відзнаки Президента України

Положенням «Про державні нагороди Української РСР», що діяло на момент проголошення незалежності України, було встановлено, що державними нагородами Української РСР є почесні звання Української РСР («Народний артист Української РСР», «Народний художник Української РСР», «Народний архітектор Української РСР» та 26 почесних звань категорї «Заслужений»), Почесна Грамота і Грамота Президії Верховної Ради Української РСР. Також за станом на 1991 рік в УРСР присуджувалися Державні премії Української РСР в галузі науки і техніки та за видатні досягнення у праці і науково-технічній творчості; Державна премія Української РСР імені Т.Г.Шевченка в галузі літератури, журналістики і мистецтва; Державна премія Української РСР по архітектурі.

Законом України «Про внесення змін і доповнень до Конституції (Основного Закону) України» від 14 лютого 1992р. в Конституцію (Основний Закон) України 1978р. була внесена норма, згідно з якою Президент України засновує президентські відзнаки і нагороджує ними (ст. 114-5). Згідно з Конституцією України 1996 р., Президент України нагороджує державними нагородами, встановлює президентські відзнаки та нагороджує ними (ст. 106); разом із тим, установлено, що державні нагороди встановлюються виключно законами України (ст. 92).

Президенти України Л. М. Кравчук та Л. Д. Кучма своїми Указами встановлювали відзнаки Президента України та нагороджували ними.

Перші запроваджені відзнаки — Почесна відзнака Президента України (1992) та відзнаки Президента України «За мужність» — зірка «За мужність» і хрест «За мужність» (1995) — у 1996 році були замінені новими відзнаками Президента України — орденами «За заслуги» та «За мужність»; при цьому нагороджені визнавалися кавалерами відповідних орденів зі збереженням права на носіння вручених їм відзнак.

Були також запроваджені відзнаки Президента України — «Іменна вогнепальна зброя», «Орден Богдана Хмельницького», «Орден князя Ярослава Мудрого» (1995), медаль «За військову службу Україні», медаль «За бездоганну службу» (1996), «Орден княгині Ольги» (1997), «Герой України» (з врученням ордена «Золота Зірка» або ордена Держави) (1998), Почесна Грамота Президента України за активну благодійницьку діяльність у гуманітарній сфері, почесне звання «Заслужений лісівник України», медаль «Захиснику Вітчизни», почесне звання «Заслужений працівник соціальної сфери України» (1999).

Також Указом Президента України Л. М. Кравчука 1993 року було засновано пам'ятний знак «50 років визволення України», нагородження яким було проведено Указом Президента України Л. Д. Кучми у 1994 р.

Період після прийняття закону «Про державні нагороди України»

16 березня 2000 р. Верховна Рада України прийняла закон «Про державні нагороди України». Практично всі діючі на момент прийняття закону відзнаки Президента України стали окремими державними нагородами, вже без статусу відзнак Президента. Законом також було рекомендовано Президентові України привести свої укази у відповідність із цим Законом. Всупереч цьому, Президент Л.Д.Кучма вніс зміни до указів (та затверджених указами статутів, положень та описів нагород) лише щодо деяких нагород; для решти продовжують діяти положення щодо відповідних відзнак Президента України.

Разом з тим, законом було визначено, що одним з видів державних нагород є президентська відзнака. В подальшому Президентами України Л. Д. Кучмою,В. А. Ющенком, В. Ф. Януковичем та П. О. Порошенком були засновані нові президентські відзнаки — медаль «За працю і звитягу», ювілейна медаль «60 років визволення України від фашистських загарбників», Хрест Івана Мазепи, ювілейна медаль «20 років незалежності України», пам'ятна медаль «25 років виведення військ з Афганістану», медаль «70 років визволення України від фашистських загарбників», ювілейна медаль «70 років Перемоги над нацизмом». Ці відзнаки згідно із законом мають статус державних нагород.

Верховна Рада України після прийняття Закону встановила декілька нових державних нагород, в тому числі ордени Свободи, Героїв Небесної Сотні, Данила Галицького, «За доблесну шахтарську працю», медаль «За врятоване життя», почесні звання «Народний вчитель України», «Заслужений гірник України», «Заслужений метролог України», «Заслужений працівник ветеринарної медицини України», «Заслужений працівник фармації України», «Заслужений працівник цивільного захисту України», «Заслужений працівник туризму України», «Мати-героїня», Державні премії України імені Олександра Довженка та в галузі освіти.

Порядок представлення до нагородження та вручення державних нагород України затверджений Указом Президента України Л. Д. Кучми №138/2003 від  19 лютого 2003 року.

В таблиці вказана кількість встановлених ступенів нагороди (при їх наявності): I–III — нагорода I, II, III ступеня; I–V — нагорода I, II, III, IV, V ступеня; вищим ступенем нагороди є І ст.

20 липня 1999 року також була заснована відзнака Президента України — Почесна Грамота Президента України за активну благодійницьку діяльність у гуманітарній сфері.

 

 

Учень 1: Послідовність розміщення знаків державних нагород України

 

На орденському ланцюзі:

·         орден князя Ярослава Мудрого I ступеня

На шийній стрічці:

·         орден Свободи

·         орден князя Ярослава Мудрого ІІ, ІІІ ступенів

·         орден «За заслуги» І ступеня

·         орден Богдана Хмельницького І ступеня

·         орден «За мужність» І ступеня

На лівому боці грудей:

·         ордени «Золота Зірка» та Держави звання Герой України (розміщуються вище інших державних нагород)

·         орден князя Ярослава Мудрого IV, V ступенів

·         орден «За заслуги» ІІ, ІІІ ступенів

·         орден Героїв Небесної Сотні

·         орден «За мужність» ІІ, ІІІ ступенів

·         орден княгині Ольги І, ІІ, ІІІ ступенів

·         орден Данила Галицького

·         відзнака Президента України — Хрест Івана Мазепи

·         орден «За доблесну шахтарську працю» І, ІІ, ІІІ ступенів

·         медаль «За військову службу Україні»

·         медаль «За бездоганну службу» І, ІІ, ІІІ ступеня

·         медаль «Захиснику Вітчизни»

·         медаль «За врятоване життя»

·         відзнака Президента України — медаль «За працю і звитягу»

·         відзнака Президента України — ювілейна медаль «60 років визволення України від фашистських загарбників»

·         відзнака Президента України — ювілейна медаль «20 років незалежності України»

·         відзнака Президента України — пам'ятна медаль «25 років виведення військ з Афганістану»

·         відзнака Президента України — медаль «70 років визволення України від фашистських загарбників»

·         відзнака Президента України — ювілейна медаль «70 років Перемоги над нацизмом»

На лівому боці грудей нижче нагород на колодках (стрічках):

·         зірка ордена князя Ярослава Мудрого І, ІІ ступенів

·         зірка ордена «За заслуги» I ступеня

·         зірка ордена «За мужність» I ступеня

На правому боці грудей:

·         орден Богдана Хмельницького ІІ, ІІІ ступенів

·         нагрудний знак до почесного звання України

·         нагрудний знак до Державної премії України

На плечовій нагородній стрічці через праве плече (нижче банта):

·         зірка ордена князя Ярослава Мудрого I ступеня для носіння на плечовій стрічці

Для орденів «Золота Зірка» та Держави звання Герой Україниордена князя Ярослава Мудрогоордена «За заслуги» передбачені мініатюри, які носять замість знака та зірки відповідного ордена і розміщують з лівого боку грудей.

 

Учень 2:

Медалі, засновані згідно з рішеннями Ради глав держав СНД, що вручалися в Україні.

Відповідно до рішень Ради глав держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав, підписаних від імені України, Президентом України були проведені нагородження громадян України медалями :

  • Ювілейна медаль «50 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941 – 1945 гг.»;
  • Медаль Жукова;
  • Ювілейна медаль «60 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941 – 1945 гг.»;
  • Ювілейна медаль «65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941 – 1945 гг.»; (медаллю також були нагороджені громадяни іноземних держав, що не входять до СНД).

Соціальні пільги нагороджених осіб.

Громадяни України, відзначені найвищими нагородамиУкраїни, мають право на отримання пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Категорія: Мої статті | Додав: dku (22.04.2016)
Переглядів: 456 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz